Reklamcılık

Google My Business (Benim İşletmem) Hesabı Faydaları

Google My Business hesabı açmanın kişiler ve web siteleri için farklı faydaları bulunmaktadır. İnternetin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren bir kavram olan Google My Business hesabı, işletmelerin pek çok teknolojinin faydalarından yararlanmasını sağlamaktadır. Google Benim İşletmem hesabının öneminden bahsetmeden önce Google My Business’ın ne olduğunu incelemek çok daha doğru olacaktır.

Google Benim İşletmem Hesabı Nedir?

Türkçeye Google benim işletmem olarak çevrilen Google My Business, Google aramalarında ve haritalarda web sitelerinin kolaylıkla bulunmasını ve işletmelerin hesaplarını yönetebilmesini sağlamaktadır. Google Benim İşletmem uygulamasının ücretsiz bir Google ürünü olması son derece yoğun bir şekilde ilgi görmesini sağlamaktadır. Kullanıcılar yerel arama yaptıklarında bu bölgede ki işletmeleri görebilmek için Google Haritalar’da ücretsiz bir şekilde konum oluşturabilmektedir. Bu da internet reklamcılığı açısından son derece büyük bir öneme sahiptir. Google Benim İşletmem uygulamasında aşağıdaki bilgilerin yer alması gerekir.

 • İşletmenin adı
 • İşletmenin adresi
 • İşletme telefon numarası
 • İşletmenin logosu
 • İşletmeye ait fotoğraflar
 • Web sitesi ve arama butonları
 • Popüler zamanları
 • İşletmenin çalışma saatleri
 • Yorumlar
Google My Business İşletme Kaydı
Google My Business İşletme Kaydı

Google My Business’ın Sağladığı Faydalar

Google Benim İşletmem, küçük ölçekli firmaların SEO, SEM için ayıracakları bütçenin azalmasında büyük bir yardımcıdır. Uygulama ile ekstra bütçe ayırmanıza gerek kalmadan işletmenizin Google arama sonuçların da ilk sıralarda yer almanızı sağlayabilirsiniz. Google Benim İşletmem sayesinde en popüler olan arama motorunda web sitenizin yer almasına büyük bir katkı sağlayabilirsiniz.

Bir web sitesine sahip olmasanız bile Google Benim İşletmem ile işletmenizin Google’da yer almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Google Benim İşletmem sayesinde müşterilerinizin sizinle ilgili yorumlarını görebilirsiniz. Bu yorumları diğer müşteriler de göreceği için müşterilerinizin sizinle ilgili olumlu ya da olumsuz bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede sadık müşteri kitleleri de oluşturabilirsiniz. Google My Business ile kanalınızın istatistiklerini takip edebilir ve panel üzerinden çeşitli analizleri inceleyebilirsiniz. Peki, Google Benim İşletmem Hesabı Nasıl Açılır? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Google My Business Hesabı Nasıl Açılır?

Google Benim İşletmem hesabını açmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 • Öncelikle bir Google hesabı oluşturun ve hesabı açın. Google My Business’a girin ve hemen başlayın butonuna tıklayın.
 • Arama butonundan şirketinizi arayın ve adresinizi doğrulayın.
 • Google Benim İşletmem hesabının sağladığı tüm faydalardan yararlanmak için işletmeniz ile ilgili tüm bilgileri doru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.
 • İşletmenizin adresini bulmayı kolaylaştıracak fotoğrafları eklemeyi unutmayın.

Yukarıda adımları izleyerek Google My Business hesabına sahip olabilir ve Google’ın sağladığı tüm faydalardan kusursuz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Siz de söz konusu faydalardan yararlanmak ve işletmenizi üst sıralara taşımak için bu adımları izleyin ve Google Benim İşletmem de ki yerinizi alın.

Google Güvenilir Doğrulama Sertifikasına sahip 5 Faktöriyel Reklam Ajansı ile her hangi bir posta/doğrulama sürecine dahil olmadan dakikalar içerisinde işletmenizi Google Haritalara kayıt edebilir, Google Benim İşletmem hesabının avantajlarından faydalanabilirsiniz. Kayıt işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.