SEO

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?

Google’da üst sıralara çıkabilmek için izlemeniz gerekecek olan bazı yollar bulunmaktadır. Bu yazımızda ve makalemizde sizler için Google’da üst sıralara çıkabilmek yapmanız gereken bazı şeyleri derlemeye çalıştık.

1.      RankBrain Olayının İyileştirilmesi Durumu

RankBrain olayı, Google’in makine öğrenme gibi bir tür yapay zeka sistemidir. Google tarafınca belirtildiği gibi çok önemli üç sıralama sinyalinden birisidir. Google, RanBrain olayını kullanarak, daha evvel hiç sorulmamış olan ama sorulması muhtemel gibi gözüken bazı sorguların tahmin durumunu yapmaya yaramaktadır. Günlük bir biçimde aramalar konusunda göz önünde bulundurulduğu vakit yapılan sorguların nerede ise %15 gibi bir dilimi yeni sorgulamalardan oluşmaktadır.

2.     Yakın Aramalara Ait Olan Sorguları İyileştirme Durumu

Google arama motoruna göre anlık bir şekilde yaşanacak olan değer olayı çok büyüktür. Bu anlık bir biçimde yaşanan olaylar bugünün müşterilerinin hareket yönlerini de belirleyen çok önemli bir konudur. Basit bir şekilde mobil ortamda yapılmış olan yerel aramalar bu kapsama alanına girmektedir. Yerel arama yapmalara yönelik olarak yapmış olduğunu iyileştirme çabalarıysa bu aramaları yakalama hususunda ortaya koyacağınız çabayı gösterme durumundadır.

3.      Yerel Olarak Kitleye Karşı Hitap Etme Durumu

Bırakmış olduğunuz noktadan devam edebilecek durumda olursak, yakınımda sorgularına yönelik olarak iyileştirmeler yapmaya çalıştığınız zamana gerçekten orada olmuş olmayan duruma özen göstermeniz gerekmektedir. Bu açıdan konuya bakıldığı zaman SEO çalışmaları durumuna öncelik vermelisiniz. Bunu yapabileceğiniz en basit yol ise Google My Business sayfası kısmını düzenlemek olacaktır. Bıraktığımız noktadan devam edecek olursak yakınımda sorgularına yönelik iyileştirmeler yapmaya çalıştığınızda gerçekten orada olmaya özen göstermelisiniz.

4.     Dil ile Sesli Arama İyileştirmesi Yapma Durumu

Sisli-Arama-Google, Google arama motoruna ait olmakta olan sesli arama sorguları durumunda hızlı bir biçimde artış şekli göstermektedir. Sisli sorgu durumu yazarak, yapmış olan sorgulardan 4 kat daha hızlı bir biçimde olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir. Sesli arama bilenmekte olan pek çok sıkıntıya da bir çözüm gibi gelmektedir. İnsanlar belirli cihazlar için yazmakta zorluk yaşayabilmektedirler. Bunun ile birlikte insanlar karmaşık menülerden uzak durabilmek için sesli arama olayını kullanmayı tercih etmektedirler.

Google’da üst sıralarda olmanızı sağlayacak profesyonel seo hizmetlerimizi incelediniz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir