Web Tasarım

Forum Sitesi Nasıl Kurulur?

Günümüzde birçok kişi popüler olan forum siteleri gibi bir forum sitesine sahip olmak istemektedir. Günümüzde forum sitesi sahibi olmak mümkündür. Günümüzde bir kişinin forum sitesi kurması için herhangi bir programlama dilini bilmesine gerek yoktur. Yapılması gereken adımları izleyerek herkes bir forum sitesine sahip olabilir. Günümüzde phpBB ile birlikte kendi forum sitelerinizi kurabilirsiniz. Bu konuda birçok kullanıcıyı ve grupları yönetmenize ve kategorilerinizin oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Forum sitesi kurmak için ilk olarak elle phpBB sitesi kurabilirsiniz. Bu kurulum işlemi sizin biraz zamanınızı alabilir. Bu konuda ilk olarak bir veritabanı oluşturmanız gerekmektedir. Kendinize bir hosting aldıktan sonra ayrıca forum dosyalarını bu alana yükleyebilirsiniz. Bu konuda phpBB forum sürümlerini indirerek ilgili alana yükleme işlemlerini yapabilirsiniz. Bazı Hosting hizmetlerinde otomatik yükleyici hizmeti bulunmaktadır. Bu alan üzerinden yüklediğiniz dosyaları otomatik bir şekilde yükleyerek başarılı bir şekilde forum sitesi kurabilirsiniz.

Forum Sitesi Nasıl Kurulur?
Forum Sitesi Nasıl Kurulur?

Forum Sitesi Konuları

Bir forum sitesi kurmak isteyen kişiler birbirinden farklı konseptlerle kullanıcıların karşısına çıkabilir. Bu konuda özellikle niş bir konuya odaklanarak sitenizin içerisinde aktif bir alan yaratabilmeniz mümkün olacaktır. Bu konuda hedef kitlenizi iyi bir şekilde belirleyerek forum sitesini belirleyebilirsiniz. Forum sitesi kurarken şu fikirleri gözden geçirebilirsiniz;

  • Örnek olarak bisiklet kullanmayı seven kişiler için veya bisikletle alakalı her türlü bilgi ve konu için bir forum sitesi açabilirsiniz. Bisikletle alakalı dünya üzerinde gerçekleşen işlemler, turnuvalar ve kurallar hakkında detaylı bir forum sitesi açarak bu konuya merakı olan tüm kullanıcıları kendi forum sitenizin içerisinde barındırabilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra tamamen üniversite öğrencilerine yönelik olarak bir forum sitesi kurabilirsiniz. Bu konuda ikinci el eşyalar, ödevler ve makale paylaşımı gibi birçok konuda üniversite öğrencilerine faydası dokunacak şekilde kategoriler açarak forum sitesi açabilirsiniz.
  • Ayrıca emlakçılara yönelik bir forum sitesi açabilirsiniz. Emlak piyasasıyla alakalı veya emlakçılar arası portföy gibi konularda forum sitesi açabilirsiniz.
  • Ev hayvanlarına yönelik niş bir forum sitesi kurabilirsiniz.
  • Teknolojiyle alakalı bir forum sitesi açarak kullanıcıları kendi sitenize toplayabilirsiniz.

Eğer profesyonel bir Forum sitesine sahip olmak isterseniz 5 Faktöriyel Antalya Reklam Ajansı olarak hizmetinizdeyiz. Bize Ulaşın!