Web Tasarım Marka Yönetimi

Blog Sitesi Nasıl Kurulur?

Günümüzde birçok kişi kendi düşüncelerini veya yazılarını paylaşabilecek bir blog açarak kendi kitlesini oluşturmaya çalışmaktadır. Bu konuda kendi kitlesiyle iletişime geçmek isteyen kişiler kolay bir şekilde blog açabilir. Blog kurmak isteyen kişilerin günümüzde yapacağı oldukça basit işlemler bulunmaktadır. Blog kurulumu yapmadan önce kendi konunuzu iyi belirlemeniz gerekir. Kendi konunuzu iyi belirlerseniz iyi bir kullanıcı kitlesini elinizde bulundurmuş olursunuz.

Blogger

Blog kurma işlemleri için en kolay sistemlerden birisi olan Blogger sistemi üzerinden blog kurma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Blogger bilindiği üzere bir Google altyapısında hizmet veren bir sitedir. Bu konuda Google güvenliğiyle bir blog sitesi kurmak kullanıcılara güven verir. Blog sitesini kurma aşamasında henüz başlangıç aşamasındaysanız Blogger sizin için iyi bir seçim olabilir. Bunun için Blogger resmi sitesine giriş yaparak kendi blog adresinizi oluşturabilirsiniz. Kendi sitenizi yaratarak kendi site adresinizi belirleyip temanızı seçtikten sonra siteniz hazır hale gelecektir. Sitenizin adresinin alan adı tamamen ücretsizdir. Ayrıca site içerisindeki her türlü özellikten ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Wix

Bir diğer blog sitesi kurma platformu Wix sitesidir. Blog sitesi haricinde herhangi bir web sitesini bu site içerisinden kurabilirsiniz. Blogger dışında Wix sitesi içerisinden bir blog kurarsanız bazı özellikler sizin için ücretli olacaktır. Ancak istediklerinizi daha özgür bir şekilde yapabilecek ve kendi özgür alanınızı yaratabileceksiniz. Wix ile site kurmak için resmi sitesi üzerinden gereken alan adı seçimi, tema seçimi yaparak site kurabilirsiniz.

Blog Nasıl Kurulur?
Blog Nasıl Kurulur?

WordPress Blog Açma

Öncelikle kendinize bazı özellikleri satın almanız gerekebilir.. Bunun ardından WordPress resmi sitesi üzerinden gereken işlemleri edindikten sonra WordPress sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra kendi blogunuzu kurun kısmından işlemlere başlayabilirsiniz. Bu kısımdan sonra siteniz için tema seçimi yapabilir, sosyal medya ayarlamaları yapabilir, sitenizin adını belirleyebilir ve para kazanma işlemleri için hazırlıklara başlayabilirsiniz. Bu konuda kaliteli içerik üretimi için kendinize güveniyorsanız blog sitesi açabilirsiniz. Bunun için istediğiniz sistemler ve siteler üzerinden blog sitesi açarak kendinizi ifade edebileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz.

Eğer profesyonel bir Blog sitesine sahip olmak isterseniz 5 Faktöriyel Antalya Reklam Ajansı olarak hizmetinizdeyiz. Bize Ulaşın!