Web Tasarım

Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde kullanıcılara güzel bir deneyim sunmak için web tasarım hizmetlerine dikkat etmek gerekir. İnternet kullanıcıları sabırsız olarak bilinir. Bu konuda web tasarımı yaparken kullanıcıların işlevini alabilecekleri aynı zamanda hızlı olabilecek bir site tasarlamak gerekir. Web sitelerinin işlevi yüksek ve sade bir şekilde tasarlanması gerekir. Ziyaretçilerin site içerisinde kolay bir şekilde gezinebilmesi için bu tarz detayları atlamamak gerekir. Ayrıca sitenin ne anlatmak istediği konusunda net bir tasarıma sahip olması gerekmektedir. Örnek verilecek olunursa bir kuyumcunun sitesi bulunuyorsa sitenin ana sayfasında buna yönelik bir temanın bulunması gerekmektedir. Bu sayede sitenin içerisine giren kullanıcıyla etkili bir iletişim kurulması mümkün olacaktır. Web tasarımında en dikkat edilmesi gereken durum reklam alanlarıdır.

Kullanıcılar genel olarak her tarafta yer alan reklamları sevmez hatta siteden nefret etmesine dahi sebep olabilirler. Bu nedenle web tasarımı yaparken reklamların yerini iyi bir şekilde ayarlamak gerekir.

Web Tasarımı ve Yönlendirme

İnternet siteleri içerisinde gezinen ziyaretçiler sizin sitenize koyduğunuz her içeriği özenli bir şekilde okuma gayretini çoğunlukla göstermez. Bu konuda ziyaretçilerin sıkılmaması adına sitenizde en çok ön plana çıkarmak istediğiniz noktayı belirleyerek o kısmı ön plana çıkarabilirsiniz. Web site tasarımına başlamadan önce ayrıca sitenizin bir haritasının olması gerekmektedir. Bu konuda ayrıca web site tasarımında fontların ve renklerin uyumları oldukça önemlidir. Kullanıcılar sitenin içerisine girdiğinde rahatsız olmayacağı bir uyumun olması gerekmektedir. Kullanıcıları ve ziyaretçilerin rahatlığını düşünerek yaptığınız her işlem size olumlu olarak geri dönüş sağlar.

Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sol Üst Köşeler

Bir internet sitesine girildiği zaman kullanıcıların en fazla ilgisini çeken noktalar köşelerdir. Özellikle sol üst köşeler kullanıcıların ilgisini çeker. Bu nedenle web site tasarımında o alana uygun bir logonun koyulması gerekmektedir. Kullanıcıların sizin sitenizi tanıması açısından logo, site ismi ve bir slogan koyarak bu konuda kullanıcıların o kısma baktığında bir şeyler bulabilmesini sağlarsınız. Bu konuda yalnızca Logo koymak yerine o noktaya farklı yazılar ekleyerek zengin bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Markanız için profesyonel bir web sitesine ihtiyacınız varsa 5 Faktöriyel Reklam Ajansı ile iletişime geçebilirsiniz.