Web Tasarım

Neden WordPress Tercih Etmelisiniz?

WordPress, kodlama bilgisine ihtiyaç duyulmadan son derece kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilecek bir web sitesi yönetim sistemidir. Söz konusu yönetim sistemi, teknik olarak PHP ve MySQL aracılığı ile yazılan en temelinde blog sistemi bulunan bir sistemdir.

Teknolojinin ve internetin sürekli gelişim ve değişim göstermesi ile birlikte web sitelerine olan talepte büyük bir artış meydana gelmiştir. Söz konusu artış neticesinde kişiler web sitelerini yönetebilmek için çeşitli yönetim sistemleri ile ilgili araştırma içerisine girmeye başlar. Günümüzde ise birbirinden farklı özelliklerde çeşitli yönetim sistemleri yer almaktadır. Ancak söz konusu yönetim sistemlerinden en çok bilinen ve en çok tercih edilen şüphesiz ki WordPress’dir. WordPressin web siteleri kullanıcılarına sağladığı çeşitli faydalar bu yönetim sistemi ile çok daha profesyonel bir şekilde web sitelerinin yönetilmesini sağlamaktadır. Şimdi gelin, web sitenizi yönetirken neden bu yönetim sistemini tercih etmeniz gerektiğini hep birlikte inceleyelim.

WordPressin Sağladığı Faydalar

WordPressin kullanıcılarına sağladığı faydaları aşağıdaki gibi detaylandırabilmemiz mümkündür.

Basit Kurulum

Söz konusu yönetim sisteminin en temel faydası basit bir kuruluma sahip olmasıdır. Manuel bir şekilde kurulum yaparken temel düzeyde bilgisayar bilgisi olan kişiler bu yönetim sistemini rahatlıkla kullanabilmektedir. Kurulum hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Sürekli Güncellenmesi

WordPress sürekli kendini yenileyen bir yapıya sahiptir. Bu yönetim sistemini kullanan web sitesinin sayısında da bir artış meydana gelmesi ile birlikte yönetim sistemi, sürekli kendini yenilemeye ve güncellemeye devam etmektedir. Farklı sektörlerde hizmet veren ve farklı ihtiyaçlara sahip olan kişilerin kullandığı bu yapı, geliştirdiği güncellemeler ile güvenli bir platform haline gelmiştir.

Neden WordPress Tercih Etmelisiniz?
Neden WordPress Tercih Etmelisiniz?

Eklenti ve Temalar

Bu yönetim sisteminde birbirinden farklı pek çok eklenti ve tema yer almaktadır. Ücretli ve ücretsiz bir şekilde sunulan bu eklenti ve temalar web sitenizin ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahiptir.

Açık Kaynak Kodları

Bu yönetim sisteminin sunduğu en önemli özelliklerden bir tanesi de açık kaynak kodlarıdır. Kodlama bilgisi bulunan kişiler diledikleri şekilde sistemi kendi isteklerine geliştirerek özelleştirebilirler.

Yalnızca Blog Değil

En başında blog mantığı ile bu işe girişmiş olan WordPress, zaman içerisinde kendini yenileyerek ve geliştirerek blog mantığının dışına çıkmıştır. Bu yönetim sisteminin geliştiricileri söz konusu sistem ile e-ticaret sitelerinin dahi yönetilmesinin mümkün olduğunu ifade etmektedir. Bu sayede sistem hem online mağaza hem de blog olarak kullanılabilir.

SEO Uyumlu

WordPress yönetim sistemini tercih etmenizde ki bir diğer neden ise SEO uyumlu olmasıdır. Bilindiği üzere web sitelerinin Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesi için SEO uyumlu olması gerekir. Bu doğrultuda söz konusu yönetim sisteminin de SEO ile uyumlu olması web sitelerine büyük bir avantaj sağlamaktadır. Siz de bu yönetim sistemi ile web sitelerinizi yönetebilir ve çeşitli faydalar elde edebilirsiniz.

Profesyonel WordPress Tasarım ve Destek hizmetimizi incelemek için buraya tıklayınız.